Előfordulhat ugyanis, hogy egy korábban befizetett adó még túlfizetésként jelenik meg addig, amíg a fizetési határidő le nem jár.

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal szóvivője szerint különösen az szja-bevallási időszakban gyakoriak az ilyen kérdések, például az ingatlan-bérbeadóknál befizetett adóelőlegek miatt.

A visszajáró összeg kiutalását kérni kell, legegyszerűbben az szja-bevallásban vagy az Online Nyomtatványkitöltő Alkalmazáson keresztül. Linczmayer Szilviát Kecső Richárd kérdezte.