A védett üzemanyagár, a mérsékelt infláció és a hazai GDP enyhe növekedése sem volt elegendő ahhoz, hogy a szektor kilépjen az évek óta tartó veszteségekből.

A NiT Hungary iparági szakértője szerint ugyanakkor pozitív, hogy a közúti fuvarozás teljesítményének legnagyobb részét adó ipari termelés márciusban már 6,7 százalék volt, ami biztató. Lajkó Ferenc arról is beszélt, hogy nem csak sofőrhiány van, de az áruforgalom visszaesése és a román fuvarozók betörése a hazai piacra is komoly problémát jelent. Kovács Gergő interjúja.
- Monitor


